Topaz – symbolika

Topaz to kamień szlachetny, który uznany został za symbol sukcesu, obfitości oraz rozumu. Odpowiada za ochronę przed negatywnymi intencjami innych osób, pomaga w wyczuwaniu fałszywości i przestrzega przed zawiązywaniem nieszczerych relacji. Będzie świetnym towarzyszem dla osób uczących się bądź pracujących umysłowo, ponieważ wzmaga on koncentrację. Ułatwia także pokonywanie trudności, co z pewnością przydaje się w życiu codziennym. Topaz wyróżnia się także właściwościami leczniczymi. Wspomaga on regenerację organizmu, wzmacnia odporność oraz pomaga zapanować nad silnymi emocjami. Właściciel kamienia nie da ponieść się gniewowi. 

Barwy topazu

Topaz to klejnot, który doskonale dostosowuje się do potrzeb i preferencji konsumentów. O uniwersalności tego kamienia szlachetnego świadczy chociażby szeroka kolorystyka. Wspaniałe barwy nie tylko ucieszą oko zainteresowanych, ale także roztoczą przed nimi zupełnie nową paletę możliwości. Niebieski topaz zapewnia swojemu posiadaczowi rozwój duchowy, spokój, przenikliwość, a także pozytywnie wpływa na możliwość skupienia się. Ponadto, stworzy w każdym człowieku zalążek przywódcy. Żółty kamień pomoże w odnalezieniu szczęścia i obfitości, posiada też właściwości kojące. Zielony klejnot będzie idealny dla osób zranionych. Jego wyjątkowa moc przyniesie ulgę nadszarpniętym nerwom, poprzez pomoc wybaczeniu i zrozumieniu drugiej strony. Minerał o różowym zabarwieniu zostanie naszym przewodnikiem w poszukiwaniu prawdy.

Topaz w pierścionku zaręczynowym

Ciekawa, niezwykle bogata symbolika topazu pozytywnie wpływa na jego odbiór wśród konsumentów. Szeroka paleta barw, dość przystępny koszt oraz ten czarujący blask kamienia sprawia, iż jest on często wybierany do koronowania pierścionków zaręczynowych. Postawienie na topaz to jedna z najlepszych możliwych decyzji, ponieważ owy klejnot świetnie komponuje się z dowolnym kruszcem. Zachwyci on niejedną miłośniczkę biżuterii, która z pewnością wyznaczy mu szczególne miejsce w swojej kolekcji.